Kalista Aamot, Ashby
                Business Faculty Scholarship

HUSSEIN ALI, Roseville

April Anderson, Otsego
              Chuck Durham – Great Plains Natural Gas Company Leadership Scholarship
              Peggy Olson Greenagel Memorial Scholarship

Kaleigh Anderson, Elbow Lake – Dean’s Award Recipient             
              Dayton Soby Leadership Scholarship
             IL and Thelma Swanson Nursing Scholarship

Makenna Anderson, Ulen
                Ottertail Minn-Dakota Coaches Scholarship

Rea Arntson, Fergus Falls
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Lydia Baker, Underwood
              Weiss Family Scholarship
              Edwin and Alfreda Eide Teaching Scholarship

Tessa Becker, Fergus Falls
              Chester G. & C. Jon Rosengren Scholarship

Mallory Bergem, Fergus Falls
              Chester G. & C. Jon Rosengren Scholarship   
              Gary and Norma Bradow Agriculture Scholarship

Darian Booker, Parkers Prairie
              Walter K. and Elsie Doss Scholarship   
              Pemberton Law Firm Scholarship

Samantha Borah, Fargo
              Nursing Scholarship in memory of Janis Martenson  
              Velo Family Scholarship

Laura Braun, Fergus Falls
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Alyssa Broyles, Battle Lake
              Dana L. Miller Memorial Scholarship  
              Workforce Development Matching Funds Scholarship

Emily Condon, Barnesville
              Victor G. Lundeen Memorial Prize Scholarship
              Gene & Dorothy Porter Scholarship

Carter Cresap, Perham
              Mabel and Roman Vorgert Scholarship
              Severt G. Nyhus Scholarship
              Johnson-Mendis Scholarship

Emily Dehler, Pierz
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship

Brock Depute, Mohall, ND
              Geneva Eschweiler Music Scholarship
              Lyle Fox Memorial Scholarship
              Selma I. Lundeen Memorial Music Scholarship

Ashley Domines-Gooselaw, Sacramento, CA
              Byron J. and Ruth Hannay Sparling Scholarship
              Cultural Diversity Scholarship

Nicole Donley, Fergus Falls
              Dale and Marless Cuperus Scholarship
              James Toso Williams Memorial Scholarship

Audra Ewan, Fergus Falls
              Jeraldine Erickson Scholarshp

Jourdan Fischer,
              Paul & Beverly Richter Scholarship
              Rotary – Wesley A. Waage Memorial Scholarship

Mackenzie Foss, Battle Lake
              Senator Carl and H.M. Iverson Scholarship
              Workforce Development Matching Funds Scholarship
              Communicating for Agriculture Foundation Scholarship

Breoncca Golez, Anchorage, AK
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Jayna Gronewold, Ashby
                Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship
              Craig Krusemark Memorial Endowed Scholarship

Abdullahi Hashi, Pelican Rapids
              Carroll Crouch Scholarship
              Seth Reich Scholarship

Elizabeth Heck, Morris
              Elizabeth LaPlante Scholarship

Ashlyn Heikes, Fergus Falls
              Irene and Gordon Norby Scholarship

Annah Henry, Fargo, ND
              Carolyn Beck Glesne Scholarship

Miles Hoff, Ashby
              Donald and Dorothy Malm Scholarship
              Carlisle Band Scholarship

Brooke Hovland, Underwood
              Lake Region Electric Cooperative Scholarship
              Park Region Annual Scholarship

Sarah Johnson, Fergus Falls
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Tanya Johnson, Sabin
              Service Food Scholarship

Faith Jorud, Sartell
              Anna Marie Haukebo Scholarship
              Dr. Ward A. Shaver Memorial

Emily Kirchenwitz, Richville
              American National Bank Scholarship
              Mabel and Roman Vorgert Scholarship

Feta Kollie, Minneapolis
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Lindsey Kurz, Climax
              Ottertail Minn-Dakota Coaches Scholarship

Emily Larson, Detroit Lakes

EmmaGrace Laughlin, Mankato
              Elizabeth LaPlante Scholarship
              Corner Stone Masonic Lodge #99 Nursing Scholarship

Jaden Lee, Walhalla, ND
              John & Kim Erickson Scholarship
              Jim and Arlene Palmer Family Scholarship

Reese Lehman, Firestone, CO
              Byron J. and Ruth Hannay Sparling Scholarship
              Darol A. Anderson Memorial Scholarship – Fergus Falls Fish & Game Club Foundation, Inc.

Margaret Levie-LaFond, Evansville
              Eagles Music Scholarship
              Dream Big Scholarship
              Pam Phillips Spartan Spirit Award

Grace Lider, Erhard
              Edwin and Alfreda Eide Nursing Scholarship
              B.K. and Lucille W. Soby Scholarship
              Science Faculty

Tyler Loe, McVille, ND
              Henry and Elizabeth Cowles Scholarship

Boyd Madsen, Rigby, ID
              Henry and Elizabeth Cowles Scholarship

Ryan Majerus, Glenwood
              Otter Tail Power Company Employees Accounting Scholarship

Aumbra Manley, Fergus Falls
              Byron J. and Ruth Hannay Sparling Scholarship
              Charles Beck Art Scholarship

Keith Mantz, Bismarck, ND
              Elizabeth LaPlante Scholarship

Bailey Marty, Chokio – Dean’s Award Recipient
              Rose Ann LaPlante Scholarship
              Majel A. and Alvin B. Miller Scholarship

Carsen McKnight, Coalville, UT
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship
              Marsden G. Brimhall Scholarship

Danfee Mensah, Moorhead
              Lake Region Healthcare Scholarship

Sadie Mercier, Spencer, WI
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship

Genevieve Mullenix-Wiener, Alexandria
              American National Bank Scholarship
              Allen and Sharon Bakke Scholarship

Benjamin Muniga, Seguin, TX
              Dale and Marless Cuperus Scholarship

Lawi Munyeshure, Gikingu, Burundi
              Eunice and John MacFarlane Scholarship

Maxwell Nacke, Fergus Falls
              Henry and Elizabeth Cowles Scholarship
              W. Earl and Dorothy Williams Scholarship

Alexandra Nord, Montrose
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship

Faith Nord, Fergus Falls
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship
              Geneva Eschweiler Music Scholarship

Brandi Ochoa, Elizabeth
              Henry and Elizabeth Cowles Scholarship

Isaac Olson, Pelican Rapids
              Elizabeth LaPlante Scholarship

Madeline Olson, Crosslake
              Byron J. and Ruth Hannay Sparling Scholarship

Kolsen Papon, Fergus Falls
              Chester G. & C. Jon Rosengren Scholarship
              Otter Tail Power Company Employees Accounting Scholarship

Jessica Ramirez, Moorhead
              Rose Ann LaPlante Scholarship

Estefania Romero, Pelican Rapids
              Workforce Development Matching Funds Scholarship

Jacey Ross, Battle Lake
                Dr. Sergio Prado Memorial Scholarship

John Runningen, Fergus Falls
              Hal Leland Scholarship
              Viking Coca-Cola Scholarship

Janelle Sampson, Fergus Falls
              Otter Tail County Bankers’Association Scholarship

Hannah Scherr, Battle Lake
              Anna Marie Haukebo Scholarship
              Milton Bergsjoe Scholarship

Ian Schmidt, New London
              Dan F. True Scholarship
              Avis M. and Helen Taft

April Schridde, Beardsley
              Lake Region Healthcare Scholarship
              Delloris and Glenn Risbrudt Memorial Scholarship

Tracy Shervheim, Moorhead
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Madison Shjerve, Fergus Falls
              Chester G. & C. Jon Rosengren Scholarship
              Ann Porter Scholarship

Stephen Summers, Washington, UT
              Cyrus A. and Mary K. Field Scholarship
              Geneva Eschweiler Music Scholarship

Sarah-Anne Brown Sura, Las Vegas, NV
              Byron J. and Ruth Hannay Sparling Scholarship

Michael Vall, Eau Claire, WI
              Frank W. Veden Scholarship

Angie VanZee, Glenwood
              Elizabeth LaPlante Scholarship

Joseph Vazquez, Weslaco, TX
              Service Food Scholarship
              Audrey and Dennis Emmen Scholarship

Misty Villarreal, Park Rapids
              Mary Beth Hagen Wedum Scholarship

Nyssa Vogel, Prinsburg
              Eagles Music Scholarship
              Orval & Mollieann Williams Family Scholarship
              Carlisle Band Scholarship

Avery Wanner, Bismarck, ND
              Vernon C. and Blanche Arneson – Kiwanis Scholarship
              Bruce G. Meyer Memorial Scholarship

Sam Western, Fergus Falls
              Chester G. & C. Jon Rosengren Scholarship
              Fergus Falls Lions Club Scholarship

Emery Williams, Milwaukee, WI
              Jean, Edith and Arthur Dahling Memorial Scholarship

Eric Williams, Milwaukee, WI
              Manda Seline Swenson

Steven Wohlenhaus, Fergus Falls
              Rose Ann LaPlante Scholarship
              Eagles Music Scholarship

Aneli Zavala Franco, Pelican Rapids
              Jessie Sherin Scholarship